SHIB, PEPE Coin Değil Bu Meme Coin Roketledi: İşte Nedeni!

Kripto para piyasasında son haftalarda meme coin rüzgarı esiyor. Bunlardan birisi olan Floki Inu, olağanüstü bir fiyat artışı yaşadı. FLOKI’nin değerindeki artış, tanınmış bir borsa tarafından yapılan önemli bir listeleme gibi çeşitli faktörlerle bağlantılı. Bununla birlikte bugünkü artışta bir reklam kampanyası etkili oldu.

Meme coin çılgınlığı: FLOKI ay yolcusu!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada heyecan dinmiyor. Özellikle meme coin sektörü sık sık ay yolculukları yapıyor. Bu sektörün önde gelen temsilcilerinden birisi olan Floki Inu, bugünkü gelişmeyle yüzde 70’lik bir artış gördü. Meme coin projesi, bir reklam kampanyasının müjdesini verdi. Bu bağlamda Floki Inu, resmi X hesabından şu duyuru yaptı:

Floki, agresif bir pazarlama kampanyasıyla New York’un ana akımına geri döndü: Times Square Plaza! Floki, 15 Mart’tan başlayarak tam üç ay boyunca New York’un tarihi ve unutulmaz Times Square Plaza’sında, Times Square’deki Nasdaq reklam panosunun hemen yanında yer alan çift taraflı devasa bir HD LED ekranda belirgin bir şekilde sergilenecek! Dijital reklam panosu o kadar büyük ki, PropertyShark’a göre Manhattan’daki ortalama bir evden daha büyük olan 1.624 metrekarelik görüntüleme alanını kapsıyor.

Floki Inu, haftalardır kendi alanında en iyi performans gösterenler arasında yer alıyor. Şu anda yaklaşık 0,0002202 dolardan işlem görüyor. Meme coin günlük bazda yaklaşık %70 yükseliş kaydetti. Bu yükselişte Upbit listelemesinin yanı sıra son hamlesi de etkili oldu. Token haftalık grafiğinde ise %270 gibi olağanüstü bir performans sergiledi.

FLOKI günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Ek destek ve yükselen TVL

Uphold’un FLOKI‘yi listeleme kararı da tokenin son yükselişine katkı sağladı. Ekip, coin’in erişilebilirliğini artırabileceğini savunarak listelemeyi “büyük bir anlaşma” olarak nitelendirdi. Floki Inu’yu daha önce benimsemiş olan kripto para borsaları arasında Binance.US, Kucoin ve daha fazlası yer alıyor.

Varlığın ekosistemiyle ilgili önemli ölçümler de kuzeye yöneldi. Veriler, stake programında kilitlenen toplam değerin (TVL) tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 455 milyon dolara ulaştığını gösteriyor.

Meme coin projesi milyarlarca token yakıyor

Son olarak, uzmanlara göre yeniden canlanmada Floki DAO’nun ekosistem için “uzun vadeli güvenlik ve istikrar” sağlamak amacıyla 190 milyardan fazla FLOKI’yi yakma duyurusuyla bağlantılı. Şu anda yaklaşık 37 milyon dolar değerinde olan zula hafta sonuna kadar imha olacak. Yakma faaliyeti, FLOKI daha az ve daha değerli hale getirecek. Benzer bir yakma programını benimseyen bir başka meme coin’i de kendi kendini Dogecoin katili ilan eden Shiba Inu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x